Partnerzy:

>>> FELIETON DYREKTORA BAJORKA – KWIECIEŃ 2016 <<<

Wszystkich nas cieszy, że wyszliśmy już na świeże powietrze i trenujemy na boiskach piłkarskich ! Dzieci z naszej Akademii trenują na boiskach, a coraz więcej drużyn rywalizuje w weekendy na meczach sparingowych i turniejach.

Zrealizowaliśmy kilka naszych nowych projektów a mianowicie:

Reprezentacja Wołomin 2004/05 wystartowała w lidze Wesoła Football, gdzie chłopcy co tydzień w weekendy mają okazje rywalizować z klubami sportowymi z Warszawy i okolic. Ważnym nowym przedsięwzięciem jest powołanie kolejnych dwóch Reprezentacji w Wołominie rocznik 2007/08 i 2009/10. Cieszy nas to, bo wiemy, że to dobre projekty, które dalej będą się rozwijać. Będziemy coraz bardziej znani i rozpoznawalni.

Zwycięstwa w kilku turniejach mimo, że na tym etapie to nie wynik jest najważniejszy, cieszą bo świadczą o potencjale trenujących zawodników i dobrej pracy trenerów. Wystąpiliśmy w Ogólnopolskim turnieju piłki nożnej odnosząc duży sukces zajmując II miejsce, gdzie obok nas wystąpiło kilka znanych młodzieżowych klubów piłkarskich takich jak:

Kosa Konstancin, Motor Lublin,Dolcan Ząbki czy Talent Targówek z Warszawy. Śmiało możemy powiedzieć, że pierwsze sukcesy już widać ! :)

 

>>> FELIETON DYREKTORA BAJORKA – MARZEC 2016 <<<

 

To ostatni miesiąc, kiedy jeszcze trenujemy na halach. Oprócz sparingów coraz częściej bierzemy udział w turniejach na terenie województwa mazowieckiego. Dużo się dzieje, a my dzięki temu rozwijamy się. Należy pochwalić Akademię z Sadownego, która w marcu wygrała już swój 3 turniej tym razem w Węgrowie. Bardzo cieszy zwycięstwo Akademii Sadowne w Turnieju Międzynarodowym Żaki U-8, katórego byliśmy współorganizatorem - super!

 

Kolejne zwycięstwo w turnieju odnotowała prężnie działająca Akademia Duczki zwyciężając w mocno obsadzonym turnieju w Warszawie. W innych zawodach organizowanych przez fundacje Primus w Warszawie 2 miejsce zajęła Akademia ze Stanisławowa Pierwszego połączona z Akademią Warszawa Reduta i Duczki - po bardzo dobrej grze. Nasza Reprezentacja z Lucynowa wygrała mecz ze znanym klubem Delta Warszawa. Nie chodzi tu o sam wynik, ale styl i ambicje naszych młodych zawodników - duże brawa!

 

Fajny turniej zorganizowała Akademia Reduta Warszawa, gdzie wałczyły nasze drużyny z kilku oddziałów w 3 kategoriach wiekowych. Do tego wszystkiego dochodzą regularne sparingi juz prawie we wszystkich Akademiach. Dużo się dzieje, czasem nie sposób o wszystkim napisać. Marzec był dla nas piłkarsko bardzo pracowity.

 

 

 

>>> FELIETON DYREKTORA BAJORKA – LUTY 2016 <<<

 

Miesiąc Luty rozpoczęliśmy od obóz zimowego w Kosowie Lackim.Osobiście uczestniczyłem w tym udanym obozie i muszę przyznać, żecieszy fakt iż już najmłodsze roczniki 2008 i 2007 dzielnie uczestnicząw obozach, które jak wiadomo bardzo dużo dają zawodnikom, którzy chcąrozwijać swoją przygodę z piłką nożną, która kto wie, może przerodzić sięw przyszłości w karierę piłkarską.Gratulacje dla wszystkich uczestników obozu Kosów Camp  –spotkamy się na treningach i turniejach zobaczę jakie robicie postępy !Piłka nożna to sport zespołowy. Jej podstawy to technika, opanowaniepiłki i zrozumienie gry przez pojedynczych piłkarzy. Od piłkarzyoczekuje się ponadto w dużym stopniu współdziałania. Wszystkie teelementy odgrywają dużą rolę. Zasada piłki nożnej jest prosta: strzelaćbramki i przeszkadzać w tym przeciwnikowi. Kto strzeli więcej bramekwygrywa. To wszystko mogliśmy oglądać na naszym Finałowym TurniejuNoworocznym w Wołominie, gdzie rywalizowały nasze Akademie, którym udałosię awansować z turniejów eliminacyjnych w 4 miejscowościach do

 

Wielkiego Finału. Bardzo nasz cieszy, że udało nam się zrealizować nowąformułę turniejów zimowych , które cieszyły się dużą popularnością iwejdą w nasz stały kalendarz rozgrywek. Wszyscy na to ciężkopracowaliśmy, ale ja największe brawa kieruje do naszych zawodników – boto oni pokazują piękno piłki dziecięcej – radość z gry i zaangażowaniew to co robią i dla nich to robimy. Od rodziców oczekujemy poparcia wnaszych projektach i głośnego dopingu na trybunach w duchu Fair Play.Mały sport –wielka radość  – niech to hasło nam towarzyszy..

 

 

>>> FELIETON DYREKTORA BAJORKA – STYCZEŃ 2016 <<<

Kontynuujemy turnieje i mecze sparingowe, choć w styczniu najważniejszy dla nas był zorganizowany przez nas w nowej formule - Wielki Turniej Noworoczny AMP GOOL 2016. W tym roku po raz pierwszy mocno rozbudowany bo rozgrywany na 4 dużych halach sportowych gdzie rywalizowały ze sobą drużyny z naszej Akademii z roczników od 2010 do 2003.Na wszystkich turniejach padało dużo bramek i niemniej było emocji, radości ze zwycięstw, ale także goryczy porażki po przegranych meczach. Ale taki jest sport – to rywalizacja, każdy dąży do wygranej. Wygrane oczywiście cieszą ale to jest efekt chwili , lepszej dyspozycji oczywiście umiejętności też, ale i trochę szczęścia czy skuteczności. Wynik sportowy na tym etapie nie jest najważniejszy. Najważniejszy jest prawidłowy rozwój naszych młodych zawodników poprzez systematyczny i prawidłowo zaplanowany plan rozwoju, który staramy się wprowadzać do naszego Klubu AMP GOOL, co mam nadzieję nie tylko Trenerzy i zawodnicy, ale i Państwo zauważają. Nie patrzymy tylko na tu i teraz, ale również w przyszłość.

Zapraszm do obejrzenie fotorelacji z turniejów eliminacyjnych oraz wielkiego finału AMP GOOL: TUTAJ

 

 

 

 

>>> FELIETON PREZESA SZCZEŚNIAKA – GRUDZIEŃ 2015 <<<

Grudzień to czas podsumowań, zestawień. To czas, w którym znajdujemy chwilę namysłu i zastanowienia się - przede wszystkim to miesiąc, w którym czas na chwilę się zatrzymuję, a my mamy moment, by odetchnąć i naładować akumulatory w rodzinnych domach.

Gratuluję wszystkim zawodnikom rozegranych gier i wyników – gratuluje tym bardziej iż widziałem radość i prawdziwą sportową rywalizację naszych najmłodszych w turnieju w Wołominie, gdzie AMP Duczki pokonało lokalne kluby. To tylko świadczy o tym, że idziemy w dobrą stroną, a obrany program jest dobrym planem. W Styczniu czekają nas ważne wydarzenia w życiu każdego zawodnika naszej Akademii czyli Wielkie Turnieje Noworoczne – nowa formuła ma przede wszystkim skupić się na dużej ilości meczów, a droga do finałów ma wieść przez turnieje eliminacyjne. Na pewno czeka nas dużo niezapomnianych wrażeń i emocji sportowych !

Życzę Państwu wszystkiego, co najlepsze w nowym roku 2016, aby był on co najmniej tak dobry jak mijający 2015, a naszemu sztabowi trenerskiemu i zawodnikom wytrwałości w dążeniu do ideału sportowca.

 

>>> FELIETON DYREKTORA BAJORKA – GRUDZIEŃ 2015 <<<

Ostatni miesiąc treningów w 2015 roku w Akademii minął bardzo szybko. Cieszymy się, że w tym okresie niewielu chłopców chorowało a większość regularnie uczestniczło w treningach. Wiemy, iż w sporcie regularność i ciągłość treningu jest bardzo ważna. Bez tego trudno zrobić postęp i osiągnąć sukces. Liczy się każdy trening, każdy sparing czy turniej. Mecze, w których zawodnicy uczestniczą między Akademiami czy zaprzyjaźnionymi klubami, a także udział w turniejach zewnętrznych nie tylko skutkują postępem i rozwijają piłkarsko zawodników, ale dostarczają wielu wrażeń i emocji. Grudzień to końcówka roku, a nasze zespoły nie zwalniają tempa. Cieszy nas, że większość naszych drużyn nadal gra sparingi i turnieje. Należy pochwalić wszystkich biorących udział w zawodach bez względu na wynik za walkę i zaangażowanie, ale napewno na wyróżnienie zasługuje Akademia Sadowne która zwyciężyła w kolejnym turnieju tym razem w Korytnicy nie przegrywając żadnego meczu - brawo! Świetnie też wypali nasi najmłodsi zawodnicy z Duczek w turnieju w Wołominie. Dobry występ zanotowała nasza Reprezentacja rocznik 2007/2008 na turnieju Orzeł Cup w Warszawie.

Kończąc felieton chciałbym życzyć wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku !

 

>>> FELIETON DYREKTORA BAJORKA – LISTOPAD 2015 <<<

Wszyscy nasi piłkarze weszli w rytm treningowy na halach sportowych. Miło popatrzeć jak zawodnicy trenują z pełnym zaangażowaniem. Nasze zespoły zgodnie z naszym nowym planem szkolenia regularnie biorą udział w sparingach i turniejach, które zawsze będziemy grać właśnie w okresie jesienno –zimowym, kiedy to schodzimy z boisk. I tak już będzie do wiosny. Jestem pewien, że emocji nie zabraknie, życzyłbym sobie, aby jak najczęściej były to te pozytywne emocje, które towarzyszą tak pięknej dyscyplinie jak piłka nożna. Sport to radość z wygranej, ale i gorycz porażki. Tego wszystkiego musimy się uczyć pamiętając, że w sporcie młodzieżowym nie wynik, a radość z uczestnictwa i postęp powinny być dla nas na pierwszym miejscu. I o tym wszystkim proszę pamiętać kibicując naszym zawodnikom.

Gratuluje świetnych występów zawodnikom i trenerom Akademii Sadowne i Wyszków, a także Reprezentacji Lucynów rocznik 2007/8, które to wygrały mocno obsadzone turnieje pokonując tak znane drużyny jak Pogoń Siedlce, Jagiellonia czy Delta Warszawa. Podziękowania także dla kibiców, którzy mocno wspierali nasze drużyny dopingiem!

Podsumowując felieton cieszy mnie, że nasza Akademia rozwija się i idziemy do przodu ! Mnie to utwierdza, że mamy dobry plan i dalej go realizujemy.

>>> FELIETON PREZESA SZCZEŚNIAKA – LISTOPAD 2015 <<<

Na wstępie zacznę od tego, że odbędzie się poraz pierwszy obóz zimowy w naszej Akademii – Kosów CAMP 2016 - cieszył się dużą popularnością. Szkoda, że nie dla wszystkich starczyło miejsc, ale postaram się, by w następnym roku było ich więcej. Mogę zapewnić, że oferta obozów letnich będzie w tym roku naprawdę duża bo planowane jest aż 5 turnusów i mam nadzieję, że wszyscy z nami pojadą. Zbliżają się święta, a więc czas odetchnąć troszkę od treningów, by powrócić w Styczniu 2016 r. z nową energią i wystąpić na Wielkich Turniejach Noworocznych - nowa formuła turnieju „Droga do Finału” – takie hasło będzie towarzyszyć naszym turniejom, więcej gry i aż 4 kategorie wiekowe oraz upragniony medal dla każdego zawodnika ! Będzie się działo !

Gratulację dla Reprezentacji 2007/8, dla AMP Sadowne, AMP Wyszków za wygrane turnieje – cieszą każde zwycięstwa naszych zawodników – pamiętajmy jednak, że to ma nas cały czas cieszyć – nie wywołujmy presji zwycięstwa na zawodnikach, bądźmy z nimi i ich wspierajmy – cel Akademii jest taki, by sukces sportowy przeszedł w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie i do tego będziemy dążyć.

 

 

 

 >>> FELIETON PREZESA SZCZEŚNIAKA – PAŹDZIERNIK 2015 <<<

„Cały czas pragniemy rozwijać siebie, trenerów i zawodników”

Październik to przede wszystkim przejścia na halę sportową – niestety pogoda nas nie oszczędziła i zamiast grać do końca miesiąca na trawie byliśmy zmuszeni wejść na halę sportową. Jednak mam nadzieję, że szybko z nich wyjdziemy bo piłka nożna to przecież gra na trawie ! :) Zorganizowaliśmy mecze sparingowe w poszczególnych oddziałach i liczę na to, że w Listopadzie już wszystkie Akademie zagrają – do tego będziemy dążyć. Wyjazd na mecz Legia Warszawa – Lech Poznań, na który zabraliśmy blisko 100 osób (zawodnicy + rodzice) cieszą się dużą frekwencją, co sprawia, trenerzy, rodzice i zawodnicy integrują się ze sobą - nie tylko na treningach, ale i poza nimi. Kolejną inicjatywą są treningi bramkarskie – AMP GOALKEEPER, które już odbyły się w kilku Akademiach – pod okiem byłego Trenera Akademii Legii Warszawa. Po zainteresowaniu i frekwencjach na tych treningach już wiemy, że jest to dla nas kolejny etap rozwoju – wyłonienie zdolnych bramkarzy w naszych Akademiach i szlifowanie talentów.

Cały czas pragniemy rozwijać siebie, trenerów i przede wszystkich naszych zawodników – bo kto stoi w miejscu ten się cofa. W Listopadzie kolejne wyjazdy na mecze Legii Warszawa, a także zapisy na zimowy obóz – KOSÓW CAMP 2016 już teraz serdecznie zapraszam !

Ze sportowymi pozdrowieniami

Jakub Szcześniak

>>> FELIETON DYREKTORA BAJORKA – PAŹDZIERNIK 2015 <<<

„Podniesiemy jakość szkolenia”

Miesiąc październik to moje kolejne wizytacje w Akademii. Dokonujemy właściwych zmian na lepsze, uważnie przyglądamy się temu co jest i wprowadzamy dobre zmiany systemowe. Dla podniesienia jakości treningów wprowadziliśmy już roczny cykl szkolenia, którzy trenerzy realizują na treningach w swoich oddziałach. Mając konspekty treningów na cały rok, wiedząc co robić, kiedy, jak i po co, podnosimy jakość treningów.

Powołaliśmy Radę Trenerów, która działa w imieniu Akademii i wprowadza zmiany na plus.Wszystko co się dzieje dostępne jest na naszej stronie internetowej i FB. Zatwierdziliśmy plan sparingów i turniejów dla całej Akademii. Wzięliśmy udział w Tymbarku gdzie walczyła Reprezentacja Lucynów rocznik 2007. Swoje mecze sparingowe rozegrały już wszystkie nasze Reprezentacje czyli: Goworowo, Lucynów i Wołomin. Mecze sparingowe rozegrały już oddziały: Legionowo, Małkinia, Łochów, Ostrów Mazowiecka, Duczki, Ostrówek, Kosów Lacki, a także Sadowne i Wyszków, które grają już regularnie. Brawo dużo zaczyna się dziać !

W naszej Akademii nowym punktem są comiesięczne zebrania z Rodzicami, które przeprowadza trener zawsze na ostatnim treningu w danym miesiącu- podsumowując mijający miesiąc i informując o planach na kolejny jak np. gry sparingowe czy wyjazdy całych rodzin na mecze Legi oraz zbliżający się zimowy obóz KOSÓW CAMP 2016 ! Zapraszam !

Ze sportowymi pozdrowieniami

Dariusz Bajorek

 

 

 

 

Szanowni Państwo !

Myśl Felietonów powstała w przerwie wakacyjnej – ma na celu lepszą komunikację z Państwem - Rodzicami naszych zawodników.

Felietony Prezesa i Dyrektora Akademii Młodego Piłkarza GOOL będą pojawiały się w pierwszym tygodniu każdego miesiąca i będą podsumowały poprzedni okres, a także informowały co będzie działo się na nadchodzących zajęciach.

Taka forma przekazu pozwoli Państwu być na bieżąco z AMP GOOL ! Przedstawiamy pierwsze myśli i spostrzeżenia po zakończonym miesiącu.
Zapraszamy do lektury pierwszych felietonów !

 

 

>>> FELIETON DYREKTORA BAJORKA – WRZESIEN 2015 <<<

"Nasza praca to planowanie i realizowanie"

Prace w Akademii rozpocząłem od szkolenia z trenerami i wprowadzenia nowego systemu szkolenia dla dzieci i młodzieży. Mamy roczny plan pracy –tzw. strukturę szkolenia podzieloną na zajęcia na boisku (wrzesień ,październik - kwiecień ,maj ,czerwiec) i na hali (listopad –marzec). Treningi podzielone są na cykle 2 tygodniowe, na których trenerzy z zawodnikami pracują nad taktyką i techniką indywidualną oraz zespołową, panowaniem nad piłką, przyjęciami i podaniami. Odpowiednim poruszaniem się po boisku, szybkością, wykończeniem akcji, poprawą gry całego zespołu. Proszę zapoznać się z naszą nową piramidą szkolenia- czyli ścieżką marzeń zawodnika –AMP GOOL, która wyjaśnia jakie mamy roczniki i podziały grup.

Staramy się, aby w sezonie 2015/2016 nasza praca była – pracą sumienną- bo praca sumienna –jest rozsądną, systematyczną, planową, rozważną. By zachować ten porządek trzeba ogarnąć myślą całość pracy. Ustalić punkt wyjścia, przebieg, punkt dokonania. Wymaga to spokoju, cierpliwości i właściwego planowania. My mamy juz swój plan szkolenia, plan pracy i wiemy, że obraliśmy właściwą drogę. Potrzebujemy trochę czasu na wprowadzenie zmian, a Wam dziękujemy, że jesteście z nami.

Obecnie hospituję oddziały Akademii AMP GOOLl, obserwuję treningi, przyglądam się, pracy trenerów, przeprowadzam zebrania z Rodzicami zapoznając z naszym nowym planem rozwoju Akademii.

Podczas wizytacji na Premier Lidze w Sadowne - miałem przyjemność oglądać   zorganizowany dla naszych zawodników turniej – trenerzy stanęli na wysokości zadania i dobrze przygotowali zawody. Turniej był sprawnie i płynnie przeprowadzony. Zawodnicy rywalizowali grając na całe boisko, wiec dużo było biegania i walki, ale także emocji i co najważniejsze bramek !

Kolejnym krokiem jest powołanie w Akademii Rady Trenerów, składającej się z trenerów Reprezentacji i 4 zaproszonych trenerów, która czuwać będzie nad rozwojem Akademii w bieżącym sezonie, podejmując ważne i strategiczne decyzje. Najbliższe zabranie już 9 października .Do zobaczenia na treningach. Kolejny felieton za miesiąc.

 

Ze sportowymi pozdrowieniami

Dariusz Bajorek

 

 

 

 >>> FELIETON PREZESA SZCZEŚNIAKA – WRZESIEŃ 2015 <<<

"Sezon 2015/16 – uważam za otwarty !"

Akademia ruszyła pełną parą z czego jestem zadowolony. Już w Sierpniu wraz z zespołem rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu. Dużo zmian, nowych twarzy i nowych pomysłów. Cały czas pragniemy się rozwijać iść do przodu bo kto stoi w miejscu ten się cofa. Obsada Dyrektora Bajorka mam nadzieję, przyniesie Akademii nowego ducha sportowego, którego pragniemy zaszczepić, w każdej Akademii. Roszady kadry trenerskiej, także mamy nadzieję przyniosą rezultaty, ale nie dziś i nie jutro – na to potrzeba czasu. Każda nowa postać w naszej Akademii powinna mieć czas na aklimatyzację – powinna dostać szansę rozwoju swoich umiejętności. Wierzę w swój zespół administracyjny jak i szkoleniowy wierzę, że ten sezon będzie przełomowy dla AMP GOOL. Trenerzy przechodzą szkolenia wewnętrzne w Akademii przed sezonem i w trakcie dodatkowo wyróżniający się mają szansę zdobyć praktykę na szkoleniach zewnętrznych. Aby być coraz lepszym należy cały czas się kształcić i my to robimy !

     Szanowni Państwo piłka nożna to gra zespołowa, to przede wszystkim gra na zielonej murawie dlatego pamiętajcie o odpowiednim przygotowaniu zawodników do gry na powietrzu (bluza, czapka, rękawiczki). Pod koniec Października wszystkie Akademie przejdą do hal sportowych gdzie będziemy ćwiczyli blisko 6 miesięcy. Przed przejściem na halę rozegramy ostatnią rundę Premier Ligi, a następnie na Wiosnę finały. Pracujemy nad popełnionymi błędami bo błędów nie robi ten kto nic nie robi. Będzie się działo !

Co miesięczne felietony mają na celu podsumowanie całego miesiąca pracy Akademii, a w szczególności pracy sztabu szkoleniowego jak i organizacyjnego.

 

Ze sportowymi pozdrowieniami

Jakub Szcześniak

warszawa

wolomin

1 procentpremiersport

 

 

Strony internetowe ARWAY