Partnerzy:

Pomysł powstania Akademii zrodził się w 2009 roku. Zauważyliśmy wtedy bardzo dużą niszę w świecie piłki nożnej – gdzie nikt nie przykładał się do dzieci czy młodzieży – najważniejsza była dorosła piłka w klubach a nikt nie zwracał uwagi na najmłodszych. Inspiracją do powstania Akademii była organizacja I Mistrzostw Przedszkolaków w 2009 r. gdzie wspólnie z Dyrekcjami Przedszkoli postanowiliśmy taki turniej zorganizować. Blisko 150 dzieci w wieku przedszkolnym wystartowało w tych zawodach aż miło było patrzeć na tych maluszków – wtedy zauważyliśmy, że tego im potrzeba, że to im sprawia radość – NAM TEŻ.

Dlatego w Lutym 2010 roku postanowiliśmy zorganizować pierwsze spotkanie dla najmłodszych dzieci od 4 roku życia. „Jak dziś pamiętam, że martwiliśmy się czy ktokolwiek przyjdzie a tymczasem nasze przygotowania do zajęć legły w gruzach gdy pojawiło nam się blisko 50 dzieci na jedną godzinę” – wspomina Jakub Szcześniak pomysłodawca AMP GOOL.

Wtedy zrozumieliśmy, że zapotrzebowanie w takim mieście jak Wołomin jest o wiele większe dlatego utworzyliśmy kolejne grupy i tak do Czerwca 2010 roku ćwiczyło z nami blisko 70 dzieci.

Wkrótce kolejny odcinek – zapraszamy do lektury  :)

warszawa

wolomin

1 procentpremiersport

 

 

Strony internetowe ARWAY