Partnerzy:

Wirtualny Bieg dla Michalinki

Fundacja Szlachetny Gest zwróciła się do KS AMP GOOL z apelem o pomoc i włączenie się w akcję pomocy dla Michalinki. Los dzieci i niesienie im pomocy, ale także radości nie jest nam obcy, wobec czego niezwłocznie postanowiliśmy przyłączyć się do akcji Fundacji pod tytułem: Cała Polska biega dla Michalinki ( https://szlachetnygest.pl/bieg-dla-michalinki ).

W ramach partnerstwa rozpoczęliśmy promocję wydarzenia, jakim jest wirtualny bieg, podczas którego prowadzona jest zbiórka pieniędzy na potrzebne dla dziewczynki:

  • protezy oczu,
  • wizyty u lekarzy specjalistów

 

Michalinka ma 5 lat i urodziła się z niewykształconymi oczami. Dziewczynka jest niewidoma. Strach, lęk, rozpacz i obawa o życie dziecka, towarzyszyły rodzicom od dnia narodzin córeczki. Rozwój oczu zatrzymał się w dziewiątym tygodniu życia płodowego. Oczy Michalinki nie wykształciły się tak, jak powinny. Bez gałek ocznych nie da się żyć. Ich brak powoduje niebezpieczny ucisk mózgu i deformacje twarzy. Michalinka wymaga wymiany protez oczu co trzy, cztery miesiące, z uwagi na to, że wciąż rośnie. Brak protez może mieć tragiczny wpływ na życie Misi. Jedyną szansą, by dziewczynka rozwijała się bez cierpienia i bólu, to kolejne protezy oczu. Z uwagi na specyfikę choroby oczu, Michalinka musi mieć wykonywane protezy w instytucie w Kassel w Niemczech.

 

 

Więcej o bohaterce akcji przeczytają Państwo na: https://szlachetnygest.pl/michalinka/

 

 

Zapraszamy wszystkie osoby o dobrym sercu, dla których nie jest obojętny trudny los dzieci, do włączenia się w akcję i pomoc Michalince!

warszawa

wolomin

1 procentpremiersport

 

 

Strony internetowe ARWAY