Partnerzy:

 

DEYNA WARSAW CUP 2019

5 października (sobota) na warszawskiej Pradze-Północ odbyła się druga edycja turnieju piłki nożnej dla dzieci w wieku 7 lat „Deyna Warsaw CUP”. W turnieju udział wzięło 8 drużyn, w skład których wchodziły dzieci urodzone w 2012 roku. Dla wszystkich uczestników organizatory przygotowali dedykowane koszulki z wizerunkiem Kazimierza Deyny. Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe medale, a król strzelców, najlepszy bramkarz oraz zawodnik turnieju odpowiednie statuetki i nagrody.

Młodzi adepci futbolu rywalizowali na boisku ORLIK, mieszczącym się na obiektach Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy przy ul. Kawęczyńskiej 44.

Turniej Deyna Cup to wyjątkowe połączeniem sportowej rywalizacji z lekcją historii futbolu i miejsce na pokazanie wybitnych piłkarskich umiejętności. Tego dnia pamiątki po Kazimierzu Deynie przedstawił zgromadzonym redaktor Stefan Szczepłek, a medale najlepszym wręczały takie gwiazdy polskiej piłki sprzed lat jak Roman Kosecki, Dariusz Dziekanowski czy trenerzy Stefan Białas, Jerzy Engel i Jacek Magiera.

Sobota była wyjątkowym dniem dla Akademii Młodego Piłkarza GOOL, drużyna reprezentująca oddział Klembów stanęła na pierwszym stopniu podium i wzniosła w górę puchar Deyny. Droga do finału prowadziła przez trzy zacięte mecze grupowe i gładko wygrany mecz półfinałowy z drużyną KS Grom Warszawa. W finale na zawodników Akademii Młodego Piłkarza GOOL czekała drużyna z Namysłowa. Regulaminowy czas gry nie przyniósł jednak rozstrzygnięcia, dlatego o zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne, które skuteczniej wykonywali zawodnicy reprezentujący Powiat Wołomiński.   Tytuł najlepszego zawodnika turnieju (MVP) przypadł zawodnikowi Klembowskiej drużyny Alanowi Michałowskiemu, który wyróżnił się skuteczną i rozważną grą, prowadząc swoich kolegów do końcowego sukcesu. Wierzymy, że Alan osiągnie poziom sportowy, nie mniejszy niż sam Kaka, zwycięstwo w turnieju im. Kazimierza Deyny, najwybitniejszego polskiego zawodnika, zobowiązuje.

Wielkie brawa dla całej drużyny Akademii Młodego Piłkarza GOOL, jak i dla trenera Piotra Zycha, który swoim zaangażowaniem i determinacją wpłynął na odpowiednią postawę zawodników. Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich graczy, ich rodzin, jak i dla całego Klubu Sportowego.

Klasyfikacja turnieju Deyna Warsaw Cup 2019

1 miejsce - AMP Klembów Akademia Piłkarska AMP GOOL

2 miejsce - Namysłow Akademia Piłkarska Namysłów

3 miejsce - Eskadra I AP EsKadra

4 miejsce - KS GROM KS GROM

5 miejsce - Błyskawica UKS Błyskawica Warszawa

6 miejsce - FC Piłkarzyki Dziecięca Szkółka Piłkarska F.C. Piłkarzyki

7 miejsce- Eskadra II AP EsKadra

 

Sportowa Sobota w wykonaniu piłkarzy Akademii GOOL

 1 miejsce w Turnieju Deyna Cup - r. 2012

 Najlepszy zawodnik turnieju Deyna Cup

 Zwycięstwo z Huraganem - r. 2011

 Zwycięstwo z Białe Orły - r. 2012

 Zwycięstwo z FDA Wieliszew - r. 2010

 

 

 

urodzinypremiersport

 

 

Strony internetowe ARWAY