Partnerzy:

Piłkarskie Mistrzostwa Przedszkolaków, 100 lat praw miejskich Wołomin

 

W piątkowy poranek 24 maja na boisku Orlik Zespołu Szkół nr 3 w Wołominie przy ul. Kazimierza Wielkiego 1, odbyły się pierwsze Piłkarskie Mistrzostwa Przedszkolaków z okazji 100 rocznicy nadania praw miejskich Miastu Wołomin. Organizatorem wspomnianej imprezy była nasza Akademia AMP GOOL, gdyż misją przewodnią klubu jest szkolenie najmłodszych i promocja sportu, a co za tym idzie, zdrowego trybu życia. Przyświeca nam cel przyciągnięcia dzieci na boiska i odciągnięcie ich od ekranów komputerów, telefonów, telewizorów czy tabletów.  Zgodnie z maksymą „ w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

 

Na Orliku stawiły się drużyny reprezentujące 8 Wołomińskich Przedszkoli, które to rywalizowały między sobą w rozgrywkach piłkarskich i trwającej równolegle przedszkoliadzie, będącej odpowiednikiem igrzysk olimpijskich dla maluchów. 

 

Plan imprezy :

         9:00 – 9:10, przybycie uczestników, odbiór dokumentów startowych, przygotownie do ceremonii otwarcia

         9:10 - 9:20, prezentacja uczestników, otwarcie imprezy

         9:30 – 11:30, rozgrywki piłkarskie i równolegle trwająca przedszkoliada.

         12:00-12:30, uroczyste zakończenie imprezy i wręczenie nagród uczestnikom

 

Turniej piłkarski rozegrano w dwóch grupach:

- Grupa A: Przedszkola im. Pszczółki Mai, Czerwonego Kapturka, Kraina Przedszkolaków, Kota w Butach

- Grupa B: Przedszkole w Leśniakowiźnie, Bajka, Jasia i Małgosi, Wesołe Nutki

 

Najlepsze drużyny z grup zagrały w finale w którym zmierzyły się przedszkola z Leśniakowizny i Duczek, tego dnia minimalnie lepsi okazali się zawodnicy Pszczółki Mai, którzy, wrócili do siebie ze zwycięskim pucharem.

W meczu o 3 miejsce rywalizowały przedszkole Bajka i przedszkole im. Czerwonego Kapturka. Spotkanie o 3 miejsce zakończyło się zwycięstwem maluchów reprezentujących przedszkole nr 6., którzy szybko złapali wiatr w żagle i rozstrzygnęli rywalizację na swoją korzyść.

 

Zwycięzcy konkurencji lekkoatletycznych w ramach przedszkoliady:

                    Skok w dal : Wesołe Nutki

                    Kręgle : Bajka

                    Biegi : Leśniakowizna

                    Skok wzwyż : Leśniakowizna

                    Bieg przełajowy : Kot w Butach

                    Akrobatyka : Kraina Przedszkolaków

                    Pchnięcie kulą : Wesołe nutki

                    Rzut dyskiem : Bajka

                    Sztafeta : Jaś i Małgosia

                    Piłka nożna : Czerwony Kapturek

                    Piłka ręczna : Kraina Przedszkolaków

                    Koszykówka : Jaś i Małgosia

 

Dla piłkarzy, którzy wzięli udział w piątkowym turnieju, był to spory wysiłek, a dla większości z nich pierwszy taki sprawdzian piłkarskich umiejętności.

I jak to w sporcie bywa - ktoś musi wygrać, ktoś musi przegrać. Jednak wszyscy uczestnicy spisali się na medal - samodzielnie, bez pomocy rodziców, stawiali czoła  wyzwaniu, za co wszystkim gorąco gratulujemy.

Ponadto na turnieju pojawili się znamienici goście min. Burmistrz Miasta i Gminy Wołomin Sz.P. Elżbieta Radwan, Dyrektor ZS nr 3, Sz.P. Henryka Duda, Prezes AMP GOOL Jakub Szcześniak i sponsor imprezy, właściciel sklepu Świat Rowerów Sebastian Połukard. W tym miejscu nie należy zapomnieć o obecności Legionisty Misia Kazka, który wspaniale zajmował się dzieciakami, dając im mnóstwo radości i umilając chwile między zawodami, dziękujemy Legii Warszawa, która pozwoliła urwać się tego dnia miśkowi do Wołomina.

 

Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali z rąk Pani Burmistrz medale, upominki i puchary za turniej piłkarski, a także za konkurencje lekkoatletyczne w których wyłoniliśmy najlepsze przedszkola w ramach organizowanej przedszkoliady.

 

Największą nagrodą dla organizatorów była radość na twarzach przedszkolaków, mamy nadzieję, że udało nam się zaszczepić w nich sportowego ducha walki.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, dziękujemy rodzicom, którzy cierpliwie wspierali swoje pociechy i mocno trzymali kciuki. Dziękujemy także wszystkim, którzy pomagali turniej zorganizować, jesteście wspaniali.

 

Organizator: Akademia Młodego Piłkarza GOOL

Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Wołomin Sz.P. Elżbieta Radwan

Sponsor: Świat Rowerów Wołomin

Patroni medialni: Życie Powiatu Na Mazowszu i Radio Fama Wołomin

 

 

urodziny

 premiersport

 

 

Strony internetowe ARWAY